Koncerty Karnawałowe Orkiestry Dętej

W weekend 15 i 16 lutego 2020 r. odbyły się trzy Koncerty Karnawałowe w wykonaniu Orkiestry Dętej z Dylągówki działającej pod batutą p. Krzysztofa Ogorzelca, które przyciągnęły liczne grono słuchaczy. W bogatym programie koncertu znalazły się największe przeboje polskiej i światowej muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Koncerty zostały zorganizowane 15 lutego w Hyżnem i 16 lutego w Szklarach i w Dylągówce. Każdy z nich rozpoczynał się wielkim przebojem Whitney Houston pt. „One Moment In Time”. Następnie Orkiestra zaprezentowała utwory na wzór koncertów wiedeńskich m.in. wiązankę walców Johannesa Straussa w opr. Hansa Kolditza pt. „Taniec z Johannem Straussem” (utwory: „Wino kobieta i śpiew”; „Skarb”; „Róże południa”; „Śniadanie”; „Nad pięknym modrym Dunajem”), polkę pt. „CHIT – CHAT – Johanna Straussa, Walc nr. 2. – Dymitra Szostakowicza (jedno z najbardziej znanych dzieł tego kompozytora), Czarny Kos oraz Grzmoty i Błyskawice – Johanna Straussa. Ponadto w repertuarze sobotnio – niedzielnych występów Orkiestry znalazły się również takie przeboje muzyki rozrywkowej jak: „I will survive”, „Tango miłości”, „Karaiby”, „Przyjaciele na zawsze” – w instrumentacji na trąbkę i tenor (solistki: Klaudia Bukała – trąbka i Katarzyna Ślemp – tenor), „Zostałaś barwnym wspomnieniem” (solo na trąbce – Szymon Starzak).

Ogromny zachwyt publiczności wzbudził również utwór pt. „Hallelujah” – z repertuaru Leonarda Cohena. Śpiew i solo na skrzypcach w wykonaniu Klaudii Bukały wzruszył niejednego słuchacza.

Tego roku datki zebrane podczas koncertów, członkowie Orkiestry postanowili przeznaczyć na wsparcie parafii św. Anny w miejscowości Skałat na Ukrainie, którą reprezentował ks. Michał – proboszcz parafii oraz p. Petro Sawonczak – burmistrz miasta Skałat. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Koncert karnawałowy zakończył tradycyjnie bardzo popularny Marsz Radetzkiego skomponowany przez Johanna Straussa.

Orkiestra Dęta z Dylągówki to duma i radość całej Gminy Hyżne, czego dowodem jest przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego honorowe odznaczenie „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ”, nadane w dniu 5 września 2019 r.

GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁY KONCERT!