Wernisaż wystawy fotografii pt. „Żywioły i Zjawiska” autorstwa Andrzeja Błońskiego

W ramach tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów, która przypadła na 18 maja, Gminny Ośrodek Kultury w Hyżnem zorganizował  wernisaż wystawy fotografii pt. „Żywioły i Zjawiska” autorstwa utalentowanego artysty, Andrzeja Błońskiego.

Na wernisażu autor zaprezentował piękne fotografie przedstawiające burze, gwiazdy, wschody słońca, zorze polarne, jak również fotografie pochodzące ze Szwajcarii, gdzie od kilku już lat fotografuje tamtejszy krajobraz w ramach cyklicznego projektu.

Andrzej Błoński utalentowany i pełen pasji mieszkaniec Grzegorzówki w gminie Hyżne, który fotografią interesuje się już od szkoły podstawowej. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za projekt pn. „Szczyty wiary”, prezentujący różne religie obecne w Polsce.

Jego poruszające prace emanują wrażliwością na detale i tajemniczością otaczającego świata. Fotografuje krajobrazy, wschody słońca, burze, gwiazdy, ukazując w nich niepowtarzalne piękno i magię chwil. Ponadto zajmuje się również fotografią dokumentalną i reportażową.

Artysta może poszczycić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami, takimi jak I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Fotograficznych w Olsztynie czy Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Astrofotograficznym.

Wystawę powernisażową będzie można obejrzeć już niebawem w gablotach na Skwerze Sikorskiego w Hyżnem.

Gratulujemy Andrzejowi  pięknej i pełnej emocji wystawy i życzymy dalszych sukcesów w pracy artystycznej, aby ta pasja przynosiła nieustanną radość i satysfakcję.