UDZIAŁ ZPIT HYŻNIACY W 14. MIĘDZYKULTUROWYM FESTIWALU FOLKLORYSTYCZNYM

UDZIAŁ ZPIT HYŻNIACY W 14. MIĘDZYKULTUROWYM FESTIWALU FOLKLORYSTYCZNYM ZAGŁĘBIE I SĄSIEDZI  – KAPELA LUDOWA WRACA Z TROFEUM!

27 kwietnia Zespół Pieśni i Tańca Hyżniacy (grupa reprezentacyjna) wraz z Kapelą Ludową działającą przy Zespole wziął udział w 14. Międzykulturowym Festiwalu Folklorystycznym pn. Zagłębie i Sąsiedzi w Dąbrowie Górniczej, który kultywuje i propaguje bogactwo rodzimej kultury ludowej i przypomina o pięknie polskiego folkloru. Organizatorem Przeglądu Konkursowego był Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Festiwal miał charakter konkursu, w którym biorą udział zarówno dzieci, jak i dorośli, w trzech kategoriach: zespół śpiewu grupowego, zespół taneczny, kapela ludowa. Ich starania ocenia Rada Artystyczna złożona ze specjalistów, fachowców i ekspertów m.in. Polskiej Sekcji CIOFF, czyli Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych.  W tym roku w kategorii zespołów dorosłych, na scenie wystąpiło 51 zespołów z całej Polski: 21 – zespołów tanecznych, 14 – kapel i 16 – zespołów śpiewu grupowego.

Serdecznie GRATULUJEMY Kapeli Ludowej działającej przy ZPiT „Hyżniacy”, która zajęła 2 miejsce w kategorii: Kapela ludowa.

GRATULUJEMY również ZPiT „Hyżniacy” za wspaniały występ i godne reprezentowanie naszej Gminy na przeglądzie.