II HYŻNEŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Jarmark Bożonarodzeniowy odbył się  w niedzielę 17 grudnia na Skwerze gen. Sikorskiego w Hyżnem, który zamienił się w prawdziwie świąteczną wioskę pełną  niespodzianek, radości i świątecznego uroku!

Wśród wielu stoisk dominowały te z dekoracjami świątecznymi, stroikami i bombkami. Wszystkie ozdoby zostały wykonane przez naszych niezwykle zdolnych mieszkańców.

Nie zabrakło również stoisk z pierniczkami, ciastami i świątecznymi potrawami, jak również z produktami mlecznymi i garmażeryjnymi, do których ustawiała się długa kolejka!

Na  Skwerze stanęła również GOSPODA, czyli miejsce, gdzie przybyli uczestnicy Jarmarku mogli częstować się pysznymi smakołykami: tradycyjnym żurem, chlebem ze smalcem, gorącą kawą i herbatą oraz aromatycznym grzańcem!

Nie lada atrakcją dla dzieci były zabawy z elfami oraz wizyta św. Mikołaja, który rozdał dzieciom prezenty!

Trzeba przyznać, że tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy przyciągnął tłumy mieszkańców i gości, za co serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy naszym wolontariuszkom: Hani Szul, Martynie Majchrowskiej i Helenie Ossolińskiej, które wraz z Firmą Przebieranka bawiły najmłodszych uczestników Jarmarku!

Dziękujemy wszystkim wystawcom i sprzedawcom obecnym na Jarmarku – bez Waszych pięknych ozdób i smakołyków nie byłoby tego wydarzenia!

Fot. Andrzej Błoński

Zadanie pn. „Hyżneńskie Jarmarki Świąteczne”, realizowane było przez Gminny Ośrodek Kultury w Hyżnem, w ramach Grantu nr 2/2023/G pn. „Aktywizacja mieszkańców na rzecz rozwoju obszaru Doliny Strugu poprzez organizację imprez, włączenie seniorów w życie społeczne obszaru oraz inwestycje w infrastrukturę turystyczną”, w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie