GMINNY DZIEŃ SENIORA

Seniorzy pełnią bardzo ważną rolę zarówno w rodzinie jak i w całym społeczeństwie. Mają za sobą ogromny bagaż doświadczeń i wspomnień, którymi dzielą się z młodszymi pokoleniami. Są to zarówno historie związane z ważnymi wydarzeniami, dziejami rodziny, ale także z dawnymi zwyczajami i tradycjami. Seniorzy nadal dbają o swoje dorosłe już dzieci i wspierają je w trudnych chwilach. Pomagają w wychowywaniu swoich wnuków, dla których są niesamowitą skarbnicą wiedzy z dawnych lat.

Doceniając i dziękując za ich starania, w naszej Gminie od kilkunastu lat co roku organizowany jest Gminny Dzień Seniora, na który zapraszane są osoby w wieku 75 +. Wydarzenie jest wyjątkowe, gdyż mają okazję spotykać się wtedy koledzy i koleżanki z dawnych szkolnych ławek, sąsiedzi i znajomi, którym nie zawsze udaje się znaleźć czas i możliwość na wspólne rozmowy, wypicie kawy czy zwykłe codzienne spotkanie.

Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się tradycyjnie uroczystą mszą św. celebrowaną przez proboszcza ks Marka Gajdę i ks. Grzegorza Jakubika w intencji wszystkich Seniorów z Gminy Hyżne. Druga część uroczystości odbyła się na Hali Sportowej przy SP w Hyżnem. Zgromadzonych powitał Bartłomiej Kuchta Wójt Gminy, który złożył Seniorom życzenia i wręczył kwiaty najstarszym uczestnikom uroczystości. Nie zabrakło również podziękowań, przemówień i przepięknych życzeń skierowanych do seniorów przez przybyłych gości- p. Ewę Leniart – posłankę na Sejm RP oraz p. Antoniego Ossolińskiego – radnego Powiatu Rzeszowskiego.

Uroczystość Gminnego Dnia Seniora uświetnił występ dzieci ZPiT „Mali Hyżniacy”, działającego pod kierownictwem p. Urszuli Wolanin. Po występach seniorzy doskonale bawili się przy dźwiękach muzyki granej na żywo.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, wspólne świętowanie, a naszym Seniorom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.