IV DNI GMINY HYŻNE CZYLI ŚWIĘTO NASZEJ GMINY

IV DNI GMINY HYŻNE CZYLI ŚWIĘTO NASZEJ GMINY

Mnóstwo słońca,  muzyki i dobrej zabawy – tak upłynęły dwa dni święta naszej Gminy, które odbyły się 22 i 23 lipca br. Podczas tego wydarzenia każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Pierwszy dzień obchodów rozpoczęliśmy o godzinie 17:00. Wcześniej swój Jubileusz 150-lecia świętowała Ochotnicza Straż Pożarna z Dylągówki oraz Orkiestra Dęta z Dylągówki, która obchodziła 100-lecie działalności. Tę piękną uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Dylągówce, po czym wszyscy uczestnicy przy akompaniamencie Orkiestry Dętej przemaszerowali na Stadion Sportowy, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości, podczas której między innymi nadano honorowe odznaczenia dla zasłużonych Strażaków i Członków Orkiestry. Obchody jubileuszowe zakończył piękny koncert Orkiestry Dętej z Dylągówki.

Podczas tegorocznych Dni Gminy pierwszego dnia obchodów na naszej scenie wystąpili: ZPiT „Hyżniacy” wraz z kapelą, Stanisław Tadla i Szymon Tadla – cymbaliści ze Szklar, Zespół Tańca Nowoczesnego SAGAT – 3 grupy działające przy GOK w Hyżnem oraz uczniowie Szkółki Wokalnej GOK Hyżne tworzący Zespół VocaLovers.

Ponadto swym charyzmatycznym głosem oczarował publiczność Grzegorz Barć – wokalista Zespołu Żmije, który wystąpił wraz z Mr Palush i Moniką Konieczny dając piękny koncert!

Sobotni dzień zakończyła zabawa taneczna z zespołem Blayzer, w przerwie której odbył się pokaz tańca Pole Dance oraz spektakularny pokaz świateł laserowych!

Niedzielne uroczystości obchodów IV Dni Gminy Hyżne rozpoczęły od przywitania zgromadzonych mieszkańców i przybyłych gości przez gospodarza Gminy Bartłomieja Kuchtę. Następnie głos zabrała pani burmistrz miasta partnerskiego Ajak z Węgier dr Adrien Ragany, która wraz z delegacją przybyła na nasze gminne obchody. W uroczystościach wzięła udział również delegacja z regionu Zakarpackiego z Ukrainy.

Na scenie odbył się już po raz drugi „Podkarpacki Festiwal Aktywności Artystycznej ARTIS 2022”, którego organizatorami był Gminny Ośrodek Kultury w Hyżnem wraz ze Stowarzyszeniem  Akademia Rozwoju Społecznego. Festiwal otrzymał dofinansowanie z Budżetu Województwa Podkarpackiego, a Patronat Honorowy nad nim objął Marszałek Województwa Podkarpackiego pan Władysław Ortyl.

Po wstępnych eliminacjach w Festiwalu wzięło udział 13-ciu zdolnych wykonawców w tym soliści i zespoły z różnych stron Podkarpacia, reprezentując powiaty rzeszowski, przeworski, jasielski i krośnieński.

Po bardzo długich obradach członków Jury, przyznano następujące nagrody:

I MIEJSCE: Klaudia Zarzycka z Rzeszowa – nagroda 2 000,00 zł

II MIEJSCE: Dominika Czekaj z Rzeszowa – nagroda 1 500,00 zł

III MIEJSCE: Martyna Niemirowska z Tryńczy – nagroda 1 000,00 zł

Dodatkowo Jury przyznało Wyróżnienia dla:

Kai Dziury z Wólki Hyzneńskiej, duetu: Mateusz Radochoński, Konrad Siuta z Rzeszowa

Oraz Gabrieli Tomaki z Trzebowniska

W przerwie obrad Jury odbył się piękny recital ubiegłorocznej zwyciężczyni Festiwalu ARTIS – Aleksandry Wajdy z Przeworska, za który serdecznie dziękujemy.

Następnie odbył się koncert zespołu Syndrom Wojtuś Pan, ale największa dawka emocji czekała publiczność o godzinie 21:00, kiedy to na naszej scenie pojawiła się gwiazda wieczoru  Piotr Kupicha z zespołem FEEL Zespół  dał niezapomniany koncert, pełen znanych hitów z duża dawką energii, podczas którego zgromadzona pod sceną publiczność bawiła się doskonale i razem z muzykami śpiewała słowa poszczególnych piosenek!  Z pewnością ten koncert na długo pozostanie w naszej pamięci! Wieczór zakończył zjawiskowy pokaz sztucznych ogni oraz dyskoteka pod gwiazdami!

Ponadto przez cały dzień imprezie podobnie jak w poprzednim dniu towarzyszyły liczne atrakcje, a wśród nich wystawy i kiermasze rękodzieła, wystawa sportowych samochodów, stoiska Związku Gmin Eko-Logiczni, stoisko Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego dmuchańce, animacje, przejazdy wojskowym samochodem, kolorowe warkoczyki i tatuaże, stoiska z zabawkami i wiele innych!

Organizatorzy: Wójt Gminy Hyżne Bartłomiej Kuchta i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Hyżnem Anna Lorenz-Filip składają serdecznie PODZIĘKOWANIA wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wsparli nas przy organizacji tegorocznego wydarzenia. Bez Państwa pomocy i wsparcia organizacja imprezy na takim poziomie nie byłaby możliwa. Dziękujemy:

  • firmie Grand Event Promotion Sp zoo za zapewnienie sceny, nagłośnienia i oświetlenia imprezy, a także wszelką pomoc techniczną zarówno przed jak i podczas trwania wydarzenia!
  • Jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z Terenu Gminy Hyżne za pomoc przy zabezpieczeniu terenu w tym dróg i parkingów!
  • Marcinowi Warchołowi oraz jego pracownikom z Zakładu Usług Komunalnych w Hyżnem, a także P. Janowi Kłosowskiemu wraz z pracownikami GZEAS w Hyżnem za pomoc przy organizacji wydarzenia.
  • Paniom z KGW Brzezówka i KGW Szklary za przygotowanie stoisk z regionalnym jadłem.
  • Łukaszowi Wróblowi za oprawę video oraz P. Andrzejowi Błońskiemu za oprawę fotograficzną wydarzenia.

Ogromne podziękowania kierujemy do naszych SPONSORÓW, za wsparcie finansowe przy organizacji IV Dni Gminy Hyżne, a byli to:

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia za wspólnie spędzony czas i doskonałą zabawę!