X RAJD ROWEROWY SZLAKIEM GEN. WŁ. SIKORSKIEGO

3 lipca wystartował X Rajd Rowerowy Szlakiem Rodowodu gen. Wł. Sikorskiego, w którym wzięło udział 88 zawodników w 6 kategoriach:

  1. Dzieci do lat 9
  2. Dziewczęta i Chłopcy 10 -13 lat
  3. Dziewczęta i Chłopcy 14 – 17 lat
  4. Kobiety i Mężczyźni 18 +
  5. Rodzice z Dziećmi
  6. Zawodowcy

Trasa liczyła 9 km dla kategorii 1 i 5 oraz 16 km dla pozostałych kategorii i przebiegała przez piękne i malownicze tereny gminy Hyżne i Błażowa.

W ramach wydarzenia odbył się pokaz trialu rowerowego w wykonaniu Sławka Trześniowskiego, który jako zawodnik Trial-Show.pl – pokazy rowerowe od 10ciu lat podróżuje po całej Polsce by pokazać czego można dokonać za pomocą roweru zdobywając przy tym liczne osiągnięcia. Jego rekord skoku w zwyżki rowerem to 132 cm.

Rowerowy pokaz okazał się dużą atrakcją dla zebranych uczestników, którzy oklaskiwali każdy wykonany „trik” zawodnika.

Wydarzenie poprowadził Marek Grzesik Znany i lubiany komentator sportowy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdu, kibicom za wspaniały doping, a zwycięzcom wyścigu gratulujemy świetnych wyników!

PODZIĘKOWANIA

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę p. Marka Szczoczarza – Prezesa OSP Hyżne oraz wszystkich Jednostek OSP z terenu Gminy Hyżne wraz z Jednostką OSP z Dubiecka, którzy podobnie jak w poprzednich latach zabezpieczali całą trasę rajdu i służyli pomocą naszym zawodnikom.

Dziękujemy również Komendzie Miejskiej Policji z Rzeszowa oraz Posterunkowi Policji z Tyczyna za obecność i zabezpieczenie trasy, a także ratownikom medycznym z Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medycznego z Rzeszowa.

Dziękujemy osobom, które bezinteresownie wspierają nas podczas organizacji Rajdu Rowerowego p. Jolancie Budyce za pomoc merytoryczną i dbanie o prawidłowy przebieg rajdu oraz p. Pawłowi Szpali za pomoc techniczną przed i podczas wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia relacji foto z tego wydarzenia.