FESTIWAL ARTIS 2022

W dniu 17 lipca 2022 r. podczas III Dni Gminy Hyżne na Stadionie Sportowym w Dylągówce odbył się „Podkarpacki Festiwal Aktywności Artystycznej ARTIS 2022”. Organizatorem wydarzenia była Akademia Rozwoju Społecznego we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Hyżnem. Festiwal otrzymał dofinansowanie z Budżetu Województwa Podkarpackiego, a Patronat Honorowy nad nim objął Marszałek Województwa Podkarpackiego pan Władysław Ortyl.

Serdecznie dziękujemy również wice marszałkowi Województwa Podkarpackiego p. Stanisław Kruczek za wsparcie i pomoc przy organizacji tego wyjątkowego wydarzenia!

Poziom jaki zaprezentowali uczestnicy festiwalu był bardzo wysoki. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania występów naszych utalentowanych młodych artystów:

W wydarzeniu wzięła udział Wojewoda Podkarpacki p. Ewa Leniart oraz Wójt Gminy Hyżne p. Bartłomiej Kuchta, za co serdecznie dziękujemy!

W Jury Festiwalu zasiedli:

  1. Pani Anna Czenczek – doktor sztuk muzycznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jest dyrektorką Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie (od 2000r.), pomysłodawczynią i dyrektorką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, międzynarodową jurorką, muzykiem, wokalistką, aranżerką wokalną, producentką, animatorką kultury, laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielką emisji głosu, polską przedstawicielką Międzynarodowej Organizacji TV z siedzibą na Malcie, skupiającej producentów muzycznych, artystów i dyrektorów największych festiwali z całego świata.
  2. Pani Maria Pieniądz – wieloletnia Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jaworniku Polskim, działaczka i animatorka kultury posiadająca ponad 20-letnie doświadczenie. Organizatorka licznych przedsięwzięć kulturalnych, w tym przeglądów i konkursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
  3. Pan Mateusz Witczuk – reprezentujący Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Śpiewający aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. W latach 2012-2016 zawodowo związany z Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. Od 6 lat manager kultury na Podkarpaciu.

Bardzo serdecznie dziękujemy zacnym Jurorom za zaangażowanie i pracę w komisji konkursowej.

GRATULUJEMY LAUREATOM I DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA UDZIAŁ