Gminny Dzień Seniora

1 października seniorzy z Gminy Hyżne po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią  świętowali Gminny Dzień Seniora.

Dzień Seniora to szczególne święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie. To moment, który pozwala docenić i podkreślić ich życiowe doświadczenia, wartości i wiedzę, z których czerpać mogą młode pokolenia. To dzień, kiedy spotykają się koledzy i koleżanki z dawnych szkolnych ławek, sąsiedzi i znajomi, którym nie zawsze udaje się znaleźć czas i możliwość na wspólne rozmowy, wypicie kawy czy zwykłe codzienne spotkanie. Dlatego organizowany już od wielu lat Dzień Seniora jest dla nich tak ważny.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą  mszą św. pod przewodnictwem księdza proboszcza Marka Gajdy oraz z udziałem ks. Grzegorza Jakubika w intencji wszystkich Seniorów z Gminy Hyżne, podczas której obecni małżonkowie  odnowili przyrzeczenia małżeńskie.

Druga część uroczystości odbyła się na Hali Sportowej przy SP w Hyżnem. Organizatorami wydarzenia byli Wójt Gminy Hyżne oraz Gminny Ośrodek Kultury w Hyżnem. Wśród zaproszonych gości obok Seniorów byli również: Przewodniczący Rady Gminy Hyżne Bogusław Kotarba wraz z radnymi: Iwoną Krułą, Edwardem Kołodziejem i Leszkiem Ślempem, Radny Powiatu Rzeszowskiego Antoni Ossoliński, Przewodnicząca Rady Seniorów Gminy Hyżne Krystyna Majchrowska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Hyżnem Katarzyna Szul. O godzinie 16.30 wszystkich zgromadzonych uroczyście powitał Bartłomiej Kuchta Wójt Gminy. Nie zabrakło podziękowań, przemówień i przepięknych życzeń skierowanych do seniorów.

W ramach tego wyjątkowego spotkania świętowano również Złote Gody tj. 50-lecie pożycia małżeńskiego, które honorowane jest w naszym kraju medalem przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczenia medalu dokonał Wójt Gminy Bartłomiej Kuchta, Przewodniczący Rady Gminy Bogusław Kotarba,  Kierownik USC Ewelina Mazur oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Hyżnem Anna Lorenz-Filip.

Uroczystość Gminnego Dnia Seniora uświetniły występy dzieci z działającego przy GOK   Zespołu tanecznego Alpha Dance Studio oraz ZPiT „Hyżniacy”. Po występach seniorzy doskonale bawili się przy dźwiękach muzyki granej na żywo przez Ryszarda Dziaka i Tomasza Dziaka.

Było więc uroczyście i wzruszająco, w atmosferze życzliwości i wzajemnego szacunku, a wszystko po to, by najstarsi mieszańcy naszej gminy mogli poczuć się wyjątkowo, by mieli świadomość, jak wiele im zawdzięczamy i jak ważną tworzą społeczność. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, wspólne świętowanie, a naszym Seniorom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta i do zobaczenia za rok.

Wójt Gminy Hyżne i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Hyżnem składają serdeczne podziękowania  za pomoc i wsparcie przy organizacji Gminnego Dnia Seniora:

• Pani Magdalenie Buda z UG Hyżne
  • Paniom: Renacie Szpali i Elżbiecie Trzynie z GOK w Hyżnem
  • Pani Katarzynie Szul – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Hyżnem
  • Paniom: Katarzynie Rożek i Karolinie Łozie z GOPS w Hyżnem
  • Paniom: Małgorzacie Jamrozik, Zofii Urbańskiej i Grażynie Warchoł z Biblioteki Publicznej w Hyżnem