IX Rajd rowerowy

4 lipca b.r. w 78. Rocznicę śmierci gen. Wł. Sikorskiego tradycyjnie jak w poprzednich latach wystartował IX Rajd Rowerowy Szlakiem gen. Wł. Sikorskiego, w którym udział wzięło 63 zawodników w VI kategoriach – a wśród nich zarówno mieszkańcy gminy Hyżne, jak i przyjezdni goście. Nie obyło się również bez reprezentacji Urzędu naszej Gminy na czele z p. Wójtem Bartłomiejem Kuchtą, p. Sekretarzem Dionizym Będą, p. Skarbnik Moniką Szmyd oraz p. Kierownik ds. organizacyjnych Magdaleną Budą.

Patronat honorowy rajdu objął Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.

Trasa rajdu liczyła 8 km dla dzieci do 9 lat oraz 16 km dla pozostałych kategorii i prowadziła przez malownicze tereny gmin Hyżne i Błażowa. W niektórych momentach okazała się dość ekstremalna z uwagi na mocno padający poprzedniego dnia deszcz.

Najlepszy wynik ustanowił ks. Piotr Gosztyła z miejscowości Poraż, były wikariusz parafii Hyżne z czasem 30 min i 45 sek., co stanowi nowy rekord szybkości pokonania trasy. Ksiądz startował w kategorii „Zawodowcy”.

GRATULUJEMY zwycięzcom wszystkich kategorii i DZIĘKUJEMY wszystkim zawodnikom, którzy wystartowali w tegorocznym rajdzie..

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA kierujemy do Gminnych Jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Hyżne na czele z Komendantem Gminnym Janem Krowiakiem i Prezesem OSP Hyżne p. Markiem Szczoczarzem oraz strażakom z OSP Dubiecko, którzy zabezpieczali trasę rajdu na 2 odcinkach. Jesteśmy wdzięczni za Waszą nieocenioną pomoc i zaangażowanie!

Dziękujemy sponsorom, którzy w sposób rzeczowy i finansowy wsparli realizację wydarzenia:

  • Firmie Drewnotech z Dylągówki
  • Delikatesom Centrum z Hyżnego
  • Towarzystwu Ubezpieczeń Wzajemnych

A także firmom:

  • Holiday Organizacja Imprez – za zapewnienie poczęstunku i atrakcji
  • Timekeeper – za pomiar czasu zawodników

Imprezę poprowadził znany i lubiany komentator sportowy Marek Grzesik.

Do zobaczenia za rok na X jubileuszowym Rajdzie Szlakiem gen. Wł. Sikorskiego!