II Dni Gminy Hyżne

Święto naszej „Małej Ojczyzny” obchodziliśmy w weekend 24 i 25 lipca. Estradowo, muzycznie, artystycznie, z dużą dawką pozytywnej rozrywki i zabawy – tak w dużym skrócie można podsumować tegoroczne Dni Gminy Hyżne, które w tym roku odbyły się na Stadionie Sportowym w Dylągówce.

Obchody otworzył w sobotę Wójt Gminy Hyżne Bartłomiej Kuchta i dyrektor GOK w Hyżnem – Anna Lorenz Filip – organizatorzy wydarzenia, po czym oddali głos prowadzącym Marzenie Mazurek z Radia SuperNova i Damianowi Dudziakowi z firmy PGEO.

Pierwszym punktem programu był konkurs Hyżne Talent Show 2021!, w ramach którego wśród 41 uczestników Jury (Marta Tadla – aktorka i śpiewaczka, Żaneta Majcher – tancerka, choreografka, laureatka programu TVN You Can Dance Po prostu Tańcz! i Edyta Gazda-Łuksa -kierownik animacji kulturalnej WDK w Rzeszowie) wyłoniło najlepsze talenty. Publiczność podziwiała występy wokalne, instrumentalne, taneczne, akrobatyczne, a nawet pokaz tresury psa. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy rozwoju swoich pasji i talentów oraz dalszych sukcesów! Następnie ze spektaklem pt. „Wifrii” wystąpił Teatr Tańca Camino, prowadzony przez p. Żanetę Majcher.

Gwiazdą wieczoru był Michał Wiśniewki, który wraz z Anią Świątczak – wokalistką i swym zespołem przyciągnęli do Dylągówki rzesze fanów. Koncert był fantastycznym widowiskiem zarówno muzycznym jak i scenicznym, gdyż obfitował w wiele niespodziewanych zdarzeń. Artysta zadbał o każdy szczegół, wielokrotnie na scenie pojawiał w innym stroju, jak również podczas swego występu wykorzystywał różne rekwizyty m.in. wenecką maskę, pochodnie czy szampana! Przede wszystkim jednak koncert był powrotem do największych hitów, które Michał nagrał z zespołem Ich Troje, jak również potwierdzeniem na to, że w robieniu show nie ma sobie równych! Zwieńczeniem pierwszego dnia obchodów była dyskoteka pod gwiazdami, na której mieszkańcy i przyjezdni goście bawili się do późnych godzin.

Następnego dnia w niedzielę obchody rozpoczęły sie o godz. 16:00 występem ZPiT „Hyżnaicy”, którzy przy akompaniamencie kapeli zaprezentowali suitę tańców krośnieńskich. Następnie wśród scenicznych występów mogliśmy oglądać zwycięzców konkursu Hyżne Talent Show, posłuchać pięknego głosu Marty Tadli, uczestniczyć w godzinnym koncercie Orkiestry Dętej z Dylągówki, obejrzeć nietuzinkowy występ break dance w wykonaniu grupy Wataha Breakers i podziwiać nie lada piękne wyczyny członków Klubu Akrobatyki Sportowej z Rzeszowa. Gwiazdą wieczoru tego dnia był znany raper MEZO, który wraz z wokalistką Ewą Jach porwali publiczność swoimi popularnymi kawałkami m.in. Sacrum, Ważne czy Aniele.

Piękny i długi pokaz fajerwerków, który wystrzelił po koncercie, wprawiał wielu uczestników w zachwyt, a ostatnim punktem programu podobnie jak poprzedniego dnia była dyskoteka pod gwiazdami.

Tegoroczne Dni Naszej gminy obfitowały w liczne atrakcje, których nie sposób wszystkich wymienić. Były animacje dla dzieci, duże dmuchane miasteczko, stoiska gastronomiczne, food trucki, regionalne jadło, a nawet stoisko z oscypkami, które przyjechało do nas wprost z Nowego Targu! Były również stoiska z zabawkami, kosmetykami, rękodziełem ludowym a także wystawa rzeźb Józefa Pałaca oraz obrazów Jadwigi Buczak wraz z prezentacją jej autorskich książek. Mieszkańcy mieli okazję zasięgnąć informacji na temat rządowego programu Czyste Powietrze, dzięki zorganizowanemu przez Urząd Gminy Hyżne punktowi informacyjnemu. Funkcjonował też punkt dotyczący szczepień przeciwko Covid-19.

Swoją strefę miała firma Polska Grupa Energii Odnawialnej – główny sponsor naszego wydarzenia, która przygotowała absolutny hit w postaci konkursu, w którym można było wygrać klimatyzator oraz zestaw paneli fotowoltaicznych. Gratulujemy szczęśliwcom! Ponadto na stoisku tym stacjonował sportowy samochód, który przyciągał oko wielu osób, jak również przedstawiciele firmy byli do dyspozycji jeśli chodzi o kwestie związane z fotowoltaiką. Bardzo dziękujemy za ogromne wsparcie naszego wydarzenia!

Gośćmi tegorocznych Dni Gminy Hyżne byli przedstawiciele partnerskiego miasta Ajak na Węgrzech z panią burmistrz Adrienn Ragany na czele. Bardzo dziękujemy za przybycie!

Kochani II Dni Gminy Hyżne były bardzo dużym przedsięwzięciem i nie mogłyby być zrealizowane w taki sposób gdyby nie wsparcie wielu osób, firm i instytucji, którym jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaufanie i składamy wielkie podziękowania!

SPONSORZY WYDARZENIA TO:

 1. Firma Polska Grupa Energii Odnawialnej – instalacje fotowoltaiczne
 2. Bank Spółdzielczy w Błażowej
 3. Firma SZiK – Części do samochodów, serwis samochodowy
 4. Firma Budrol – materiały budowlane
 5. Cukiernia Kalinka z Błażowej
 6. Spółka Orlen
 7. Okręgowa Spółdzielnia Telefoniczna w Tyczynie
 8. ZAZ Druk – drukarnia z Woli Rafałowskiej
 9. Firma Greinplast
 10. Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych – pan Marian Fuglewicz
 11. Kosmetolodzy Rzeszów
 12. Stacja Paliw StanWip z Hyżnego
 13. Firma Sylveco
 14. Firma Zielko

PODZIĘKOWANIE DLA PARTNERÓW WYDARZENIA:

 1. Firma Grand Event Promotion – za zapewnienie estrady, nagłośnienia, oświetlenia i ochrony wydarzenia
 2. Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie – za współufundowanie nagród pieniężnych w konkursie Hyżne Talent Show 2021!
 3. Firma Ania Catering –za stoiska gastronomiczne
 4. Firma Holiday Organizacja Imprez –za atrakcje dla dzieci (animacje i dmuchane miasteczko) i pokaz fajerwerków
 5. KS Tatyna z p. Prezesem Szymonem Starzakiem na czele – za udostępnienie Stadionu
 6. Barbara Pietryka – dyrektor Szkoły Podstawowej w Dylągówce – za udostępnienie pomieszczeń w SP
 7. Łukasz Wróbel – za obsługę video wydarzenia
 8. Monika Wróbel – za obsługę fotograficzną wydarzenia
 9. Marzena Mazurek i Damian Dudziak – konferansjerom wydarzenia za profesjonalizm i zaangażowanie
 10. Marta Tadla, Żaneta Majcher i Edyta Gazda-Łuska – Jury w konkursie Hyżne Talent Show 2021!

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIE KIERUJEMY RÓWNIEŻ DLA OSÓB ZAANGAŻOWANYCH W REALIZACJĘ WYDARZENIA:

 1. Komendantowi Komisariatu Policji w Tyczynie p. asp. Sztab.Tomaszowi Bajda – za zaangażowanie w przygotowania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas imprezy
 2. Wszystkim jednostkom OSP z terenu Gminy Hyżne z uprzednim komendantem Janem Krowiakiem i obecnym komendantem Sławomirem Jamiołem na czele – za kierowanie ruchem, obstawę parkingów i wszelką bezinteresowną pomoc otrzymaną z Waszej strony – dziękujemy!
 3. Ochronie i ratownikom medycznym obecnym podczas wydarzenia.

DZIĘKUJEMY PATRONOM MEDIALNYM:

TVP Rzeszów, Radiu SuperNova, Gazecie Codziennej Nowiny oraz Nowiny24, organizacji Koncertowy Tarnów za promocję wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim artyostom za uświetnienie swymi występami naszego wydarzenia!

Dziękujemy również za przybycie wszystkim tym, którzy zdecydowali się wraz z nami świętować II Dni Gminy Hyżne!

Mamy nadzieję, że spotkamy się znowu za rok na kolejnych obchodach!