Gminny dzień dziecka

Radosne święto wszystkich dzieci, obchodzone od ponad pół wieku, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią powróciło do naszej gminy. Tegoroczny Dzień Dziecka odbył się 6 czerwca na placu przy Szkole Podstawowej w Hyżnem i obfitował w liczne atrakcje, a wśród nich m.in. mecz piłki nożnej: dzieci kontra rodzice oraz zabawy sportowe przygotowane przez KS HALO Hyżne, aktywną zabawę na dmuchańcach, animacje i konkursy z nagrodami, malowanie twarzy oraz pokaz giga baniek mydlanych.

Dodatkowo można było obejrzeć wystawę prac uczestników zajęć plastycznych ART. STUDIO oraz zobaczyć część artystyczną w wykonaniu dzieci i młodzieży rozwijających swoje pasje i talenty w Gminnym Ośrodku Kultury w Hyżnem, którzy swymi występami uświetnili to wydarzenie.

Na scenie wystąpili:

• uczniowie STUDIA MUZYCZNEGO GOK: Mikołaj Szpala, Gabrysia Stach, Gabrysia Pałac, Antek Miąskowski, Andżelika Pluta i Zosia Ossolińska;
  • uczennice Szkółki Wokalnej GOK: Paulinka Wandas i Gabrysia Pałac;
  • Zespół Tańca Nowoczesnego SAGAT grupa młodsza i starsza;
  • Klaudia Bukała i Gabriela Słowik w występie kabaretowym;

Dziękujemy wszystkim przybyłym, a w szczególności dzieciom za wspólnie spędzony czas, który sprawił, że ten wyjątkowy pogodny i słoneczny dzień był pełen radości i uśmiechu!

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WSPIERALI NAS W ORGANIZACJI TEGO WYDARZENIA, A W SZCZEGÓLNOŚCI:

• Instruktorom zajęć w GOK: p.Monika Majka , p. Honorata ST Stanisz oraz p. Łukasz Wróbel – za przygotowanie części artystycznej wydarzenia
  • KS Halo Hyżne
  • Strażakom OSP Hyżne i OSP Grzegorzówka z p. Markiem Szczoczarzem na czele