VIII Rajd Rowerowy

20 września w Hyżnem  już po raz ósmy wystartował Rajd Rowerowy Szlakiem Rodowodu gen. Wł. Sikorskiego, który został zorganizowany przez Wójta Gminy Hyżne i Gminny Ośrodek Kultury w Hyżnem. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski. 

Impreza dedykowana miłośnikom dwóch kółek tego roku przyciągnęła na start rekordową liczbę 121 zawodników, a wśród nich zarówno mieszkańców gminy Hyżne, jak i innych podkarpackich miejscowości. Na imprezie nie zabrakło również zagorzałych kibiców, którzy dopingowali swoich bliskich do osiągnięcia jak najlepszego wyniku.

Zawodnicy startowali w 6 kategoriach. Trasa rajdu prowadziła przez piękne i malownicze tereny gminy Hyżne i została podzielona na 2 odcinki: 8 km dystans dla dzieci do lat 9  i  rodziców z dziećmi oraz 16 km dla pozostałych zawodników.

Na mecie na wszystkich uczestników rajdu czekały pamiątkowe medale oraz ciepły poczęstunek. Po regeneracyjnym posiłku i sprawdzeniu wyników przez Komisję Sędziowską pod przewodnictwem p. Jolanty Budyki, nastąpiło oficjalne rozdanie pucharów medali oraz nagród dla zwycięzców VIII Rajdu Rowerowego, które wręczyli Wójt Gminy Hyżne Bartłomiej Kuchta, Dyrektor GOK Hyżne Anna Lorenz-Filip oraz Członek Komisji Sędziowskiej Zofia Osika.

ZWYCIĘZCY POSZCZEGÓLNYCH KATEGORII:

Kategoria I: DZIECI DO LAT 9

I MIEJSCE: Mikołaj Szpala

II MIEJSCE: Mateusz Paściak

III MIEJSCE: Jakub Jamrozik

Kategoria II:

10 – 13 lat – DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE: Gabriela Szura

II MIEJSCE: Emilia Rabiejewska

III MIEJSCE: Julia Rabiejewska

10 – 13 lat – CHŁOPCY

I MIEJSCE: Szymon Bukała

II MIEJSCE: Sebastian Czarnota

III MIEJSCE: Patryk Garlak

Kategoria III:

14 – 17 lat – DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE: Izabela Szpala

II MIEJSCE: Anna Rabiejewska

III MIEJSCE: brak

 14 – 17 lat – CHŁOPCY

I MIEJSCE: Marcin Bator

II MIEJSCE: Michał Polanowski

III MIEJSCE: Kamil Janik

Kategoria IV: POWYŻEJ 18 ROKU – KOBIETY

I MIEJSCE: Jolanta Maksoń

II MIEJSCE: Bogumiła Żołnierczyk

III MIEJSCE: Jadwiga Bembenek

 POWYŻEJ 18 ROKU –  MĘŻCZYŹNI

I MIEJSCE: Mirosław Ślemp

II MIEJSCE: Łukasz Osiniak

III MIEJSCE: Mirosław Żołnierczyk

KATEGORIA V: RODZICE Z DZIEĆMI

I MIEJSCE: Szymon i Łukasz Dziura

II MIEJSCE: Bartosz i Bogdan Stachura

III MIEJSCE: Błażej i Tadeusz Leniard

KATEGORIA VI: „ZAWODOWCY” (osoby zrzeszone w klubach cyklistów).

I MIEJSCE: Arkadiusz Dziura

II MIEJSCE: Piotr Rogala

III MIEJSCE: Kamil Wała

Nagrody zostały przyznane również dla najmłodszej uczestniczki rajdu, którą była Sara Piekarska (lat 3) oraz najstarszego uczestnika p. Jana Janika (lat 66).

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM ZWYCIĘZCOM!

Dużą atrakcją, na którą wszyscy czekali było losowanie nagrody specjalnej tj. roweru ufundowanego przez Mieszkańca Gminy Hyżne. Oprócz roweru rozlosowano również wiele innych „rowerowych” niespodzianek!

Tegoroczny rajd rowerowy współfinansowany był ze środków Powiatu Rzeszowskiego, za co składamy podziękowania na ręce p. Józefa Jodłowskiego – Starosty Rzeszowskiego oraz p. Antoniego Ossolińskiego, który reprezentował Powiat Rzeszowski podczas Rajdu.

Serdecznie dziękujemy również Policji z Komendy Miejskiej w Rzeszowie oraz jednostkom OSP z terenu gminy Hyżne na ręce p. Jana Krowiaka – Komendanta Gminnego oraz p. Marka Szczoczarza – Prezesa OSP Hyżne, a także Strażakom z zaprzyjaźnionej OSP z Dubiecka za okazaną pomoc w organizacji rajdu i udział w zabezpieczaniu trasy. Dziękujemy osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia: Jolancie Budyce, Zofii Osika, Monice Dziopak, Łukaszowi Wróblowi, Pawłowi Szpali, pracownikom ZUKiRu oraz Firmie Holiday Organizacja Imprez za obsługę gastronomiczną.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni sponsorom, którzy rzeczowo i finansowo wsparli organizację rajdu:

  • Mieszkańcowi Gminy Hyżne – fundatorowi nagrody specjalnej tj. roweru;
  • Firmie budowlanej Adamek;
  • Delikatesom Centrum z Hyżnego;
  • Towarzystwu Ubezpieczeń Wzajemnych TUW;
  • Bankowi Spółdzielczemu w Błażowej Oddział w Hyżnem;
  • Firmie Drewnotech z Dylągówki.

Dziękujemy serdecznie wszystkim zawodnikom, a także kibicom za aktywne uczestnictwo i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach tej cyklicznej imprezy, która już na dobre wpisała się w kalendarz gminnych wydarzeń i która propaguje pamięć o gen. Sikorskim – wybitnym polityku i wojskowym rodem z Hyżnego.