Gminny Dzień Seniora

26 października 2019 r. w gminie Hyżne obchodziliśmy Dzień Seniora połączony ze świętowaniem 50-lecia pożycia małżeńskiego par, które w roku 2019 obchodziły swój jubileusz. Całość rozpoczęła się o godzinie 15.00 Mszą Św. w intencji Seniorów z Gminy Hyżne oraz Jubilatów w kościele parafialnym w Hyżnem, która była celebrowana przez ks. proboszcza Marka Gajdę oraz ks. Grzegorza Jakubika. Podczas mszy św. Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską.

Następnie zaproszeni goście zebrali się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Hyżnem gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po przywitaniu wszystkich przybyłych przez dyrektora GOK w Hyżnem, nastąpiło uroczyste wręczenie medali nadanych przez Prezydenta RP, kwiatów i upominków czego dokonał p. Bartłomiej Kuchta Wójt Gminy Hyżne w asyście p. Eweliny Mazur – kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, p. Bogusława Kotarby – Przewodniczącego Rady Gminy Hyżne oraz p. Anny Lorenz-Filip – dyrektora GOK w Hyżnem.

W tym roku Złote Gody obchodziło 15 par. Po dekoracji jubilatów na miejsca honorowe zaproszono najstarszych seniorów z terenu Gminy Hyżne, którym również wręczono gratulacje i kwiaty. Po wręczeniu kwiatów wzniesiono toast i odśpiewano ,,sto lat”.

Część artystyczną uświetnił występ ZPiT Hyżniacy oraz występy laureatów tegorocznego konkursu Hyżne Talent Show: Paulina Wandas, Julia Jasińska, Magdalena Rożek oraz Wiktor Dziak z tatą Ryszardem.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Seniorom za przybycie i życzymy im długich lat życia w zdrowiu, pomyślności i szczęściu.