45 LAT ZPiT „HYŻNIACY”

10 listopada 2018 r. ZPiT „Hyżniacy” obchodził wyjątkowy jubileusz 45-lecia swej działalności. Z tej okazji w restauracji AURA NOVA w Borku Starym, zostało zorganizowane jubileuszowe spotkanie, w którym wzięli udział obecni jak i byli członkowie zespołu, władze samorządowe oraz zaproszeni goście.

Pierwsza część spotkania obfitowała w podziękowania i gratulacje składane na ręce „Jubilata” oraz występy artystyczne. „Hyżniacy” doskonale zaprezentowali się w tańcach rzeszowskich, krośnieńskich i przeworskich. Gościnnie wystąpił również ZPiT „Łańcut”, który również w tym roku obchodził swój jubileusz.

Podczas uroczystości przedstawiciele Zespołu w prezentacji multimedialnej przedstawili zgromadzonym historię działalności od czasów powstania zespołu.

Druga część spotkania to wspólna zabawa, wspominanie minionych lat, licznych wyjazdów na występy w kraju i zagranicą.

Z okazji jubileuszu pragniemy serdecznie podziękować Zespołowi za to, że od tylu lat kultywuje i chroni od zapomnienia ludowe pieśni, tańce i zwyczaje, popularyzując naszą bogatą kulturę ludową zarówno w kraju jak i zagranicą. Gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy wytrwałości, satysfakcji, sukcesów oraz kolejnych wielu lat owocnej twórczości!