Zapraszamy serdecznie do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem Narodowe Czytanie, którą tego roku w dniu 7 września zainaugurował Prezydent RP Andrzej Duda. Na lekturę Narodowego Czytania wybrane zostało w tym roku osiem nowel: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Bruno Schulza, „Orka” Władysława Reymonta, „Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza, „Sawa” Henryka Rzewuskiego.

„Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu

i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii” – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Narodowe Czytanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Hyżnem, odbędzie się dnia
27 września o godzinie 17:00.
Każdy będzie mógł także otrzymać na przyniesionych książkach pamiątkową pieczęć przesłaną przez Kancelarię Prezydenta.
Zapraszamy!